Dzień dziecka dla dzieci nauczanych indywidualnie

Nad zalewem Piaski Szczygliczka dzieci nauczane indywidualnie bawiły się na dniu dziecka. Impreza zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie mogła odbyć się dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu partnerów.

Relacja video

Dzień Dziecka w Szpitalu

3 Czerwca 2013 r. odbył się Dzień Dziecka w Szpitalu przy ulicy 3 Maja w Ostrowie Wlkp. na „ Oddziale rehabilitacyjnym dla Dzieci”. Dzień Dziecka został zorganizowany przez nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie . Część artystyczną na spotkaniu zapewniło Przedszkole nr: 10 z Ostrowa oraz Szkoła Podstawowa z Dębnicy. Dzieci spędziły aktywnie czas podczas zorganizowanych zawodów sportowych. Nagrody i prezenty ufundowała firma Slam Poland.

Patronat Honorowy akcji ekologicznej

News z ostatniej chwili !!!

Uprzejmie informujemy, iż akcja ekologiczna: Stań po Zielonej Stronie Mocy została objęta patronatem honorowym:
Ministerstwa Gospodarki
Pismo potwierdzające nadanie patronatu znajdziecie Państwo tutaj

Sekretarza Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej - Pana Tadeusza Sławeckiego
Pismo potwierdzające nadanie patronatu  znajdziecie Państwo tutaj 

Inauguracja akcji ekologicznej w Ostrowie Wlkp

W dniu 5 października 2012 w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wlkp miała miejsce inauguracja akcji ekologicznej: Stań po Zielonej Stronie Mocy. W trakcie uroczystości nastąpiło oficjalne przekazanie narzędzi akcji ekologicznej Dyrektor Szkoły - Pani Dorocie Cieśla. Pakiet narzędzi został przekazany przez Prezydenta Miasta Ostrów Wielkopolski - Pana Jarosława Urbaniaka oraz Prezesa Slam Poland - Pana Marcina Napierała. Uczestnikami spotkania byli Dyrektorzy, Opiekunowie Akcji oraz uczniowie z ostrowskich szkół. Po uroczystości omawiane były kwestie organizacyjne akcji ekologicznej.

Eco Bohater pojawi się w 3 województwach

Eco Bohater akcji ekologicznej: Stań po Zielonej Stronie Mocy, z dniem 1 października pojawi się w 3 województwach. W tym dniu rozpoczyna się program w województwie: wielkopolskim, dolnośląskim oraz łódzkim. W akcji będą brały udział placówki edukacyjne o społeczności powyżej 300 uczniów, niemniej jednak do akcji zapraszamy wszystkie placówki. Celem akcji jest zbiórka odpadów: 

  • płyty CD/DVD
  • opakowania do płyt
  • zużyte telefony komórkowe
  • baterie
  • ładowarki

Szczegółowy program akcji już niebawem.
Odwiedzajcie często naszą stronę.